UMAX VisionBook 14WQ LTE

VisionBook 14WQ LTE posúva hranice mobility a konektivity na vyššiu úroveň. Navrhli sme pre Vás moderný, cenovo dostupný a kompaktný notebook Umax VisionBook 14WQ LTE, postavený na platforme Qualcomm Snapdragon 7C, kt..

313,90 €

Ext. sklad do 3 dní

Trailer a náhľad

Popis

VisionBook 14WQ LTE posúva hranice mobility a konektivity na vyššiu úroveň. Navrhli sme pre Vás moderný, cenovo dostupný a kompaktný notebook Umax VisionBook 14WQ LTE, postavený na platforme Qualcomm Snapdragon 7C, ktorý posúva hranice mobility na ďalšiu úroveň najmä vďaka svojej konektivite vrátane LTE mobilného pripojenia a skvelej vydrži na batériu až 12 hodín. Nájde svoje uplatnenie na cestách, v domácnostiach, v škole aj menších firmách. Veľmi dobrý výkon, grafické možnosti, moderné technológie, úsporná prevádzka, atraktívny dizajn, kvalitný a veľký displej, možnosti rozšírenia, nízka hmotnosť a skvelý pomer cena/výkon sú hlavnými benefitmi tejto novinky z dielne Umaxu. Poteší komfortná a veľká klávesnica s českými aj slovenskými znakmi po celej šírke notebooku. Vždy pripojený Platforma Qualcomm Snapdragon 7c je špeciálne navrhnutá pre maximálnu konektivitu, ktorú poznáte z mobilných telefónov, vrátane skvelej výdrže batérie. S WiFI pripojením a mobilným LTE pripojením môžete získať prenosný počítač, ktorý je vždy zapnutý a vždy pripojený. Moderné zariadenie s Windows 11 Umax VisionBook 14WQ LTE spĺňa parametre tzv. moderného zariadenia s Windows 11 vďaka nízkej hmotnosti, dlhej výdrži batérie, nízkemu profilu a ďalším technológiám. Notebook je určený na cestovanie, domáce použitie, na prehrávanie multimédií i na kancelárske aplikácie. Osemjadrový procesor Qualcomm Kryo 468 VisionBook 14WQ LTE je postavený na mobilnej platforme Qualcomm Snapdragon 7c s osemjadrovým procesorom Qualcomm Kryo 468 (8nm), ktorý poskytuje skvelú odozvu aj rýchlu prácu s viacerými spustenými aplikáciami naraz. Výkonovo tak významne prevyšuje konkurenčné procesory Intel Celeron. Integrovaná grafika Qualcomm Adreno 618 umožní používateľom užívať si online hry aj plynulé streamované video. Snapdragon 7c je schopný spracovať viac ako 5 biliónov operácií za sekundu vďaka technológii Qualcomm Artificial. 4G LTE technológie Pod skratkou LTE sa skrýva celý názov Long Term Evolution. Táto technológia nadväzuje na súčasnú 3G sieť a prináša vylepšenia v niekoľkých ohľadoch. Tým najzásadnejším je samozrejme navýšenie rýchlosti v oboch smeroch – sťahovanie aj nahrávanie. Použitá technológia modelu 14WQ LTE umožňuje rýchlosť až 600Mbps resp. 150Mbbs pre upload. V praxi je rýchlosť samozrejme o poznanie nižšia, pretože je delená medzi množstvo iných užívateľov, operátori navyše často používajú menšiu šírku kanálu. Windows 11 Pro v slovenčine Windows 11 Pro je najnovší operačný systém z dielne Microsoftu. Prináša prepracované prostredie, niektoré nové funkcie, vyššiu stabilitu a vyššiu úroveň zabezpečenia.

Nové tlačidlo Štart v štýle MacOS Microsoft prišiel s prepracovanou ponukou štart a s ponukami na hlavnom paneli. Windows 11 má v základnom nastavení ovládacie prvky vycentrované na spodnej lište a viac pripomína konkurenčný MacOS. Toto sa dá prepnúť do štandardného vzhľadu, na ktorý sme zvyknutí z Windows 10, kedy sú tlačidlo Štart a ďalšie ovládacie tlačidlá zarovnané vľavo.

Správa okien a obrazoviek Prepracovaný je systém pre správu okien a pracovných plôch. Organizáciu pracovných okien uľahčujú prednastavené šablóny, ktoré vám umožnia rýchlo usporiadať okná podľa priania. Virtuálne pracovné plochy umožňujú nastaviť rôzne pozadia, a tak sa môžete ľahšie zorientovať, na ktorej ploche sa práve nachádzate.

Widgety Z hlavnej lišty sú teraz dostupné widgety. Tie sú zatiaľ pomerne nedorobené. Umožňujú pripojiť iba niekoľko widgetov, ktoré ponúka Microsoft. Navyše si žijú vlastným životom a nie sú prepojené s ostatnými aplikáciami.

Podpora Android aplikácií Táto funkcia zatiaľ nie je dostupná, čoskoro sa má ale v novom systéme objaviť. Microsoft sa ale nechystá implementovať obchod Google Play, ale Amazon Appstore, kde je dostupné iba obmedzené množstvo aplikácií. Každopádne táto funkcia môže byť veľmi zaujímavá a osobne sa na nej teším najviac.

Integrácia MS Teams Nová prepracovaná verzia Teams je teraz dostupná priamo z pracovnej lišty.

Operačný systém: Windows 11 Pro (64-bit) Displej: 14,1" IPS Full HD 1920 x 1080 Povrch displeja matný Procesor: Qualcomm Kryo 468 (1,8 GHz, max. 2,4 GHz) 64-bitová architektúra, 8 jadier Grafické jadro: Qualcomm Adreno 618 Operačná pamäť: 4 GB LPDDR4 Vnútorné úložisko: 128 GB WiFi: Duálny 802.11ac bgn Bluetooth: Verzia 5.0 Modem: Snapdragon X15 LTE Podpora dowlink až 600 Mbps Dátové protokoly: WCDMA: 900/2100 MHz FDD LTE: 800/1800/2100/2600 MHz Klávesnica: SK/US/SK layout Výbava: Predná kamera 2 Mpx 2 x Mikrofón 2 x Reproduktor I/O porty: 1 x USB 3.0 1 x USB 2.0 1 x Micro SIM slot 1 x Type-C (dáta transfer) 1 x Mini HDMI výstup 3.5mm jack pre slúchadlá Vstup pre nabíjanie Slot na micro SDHC/SDXC karty (max. 128GB) Batérie: Nabíjací Li-Polymer 5000mAh/ 7,6V Prevádzka na batériu 8-12 hodín Farba: Sivá Rozmery: 330 x 220 x 15mm Hmotnosť: 1,3 kg Napájanie: DC 12V/ 2A adaptér Obsah balenia: Notebook Napájací adaptér Príručka

Súvisiace produkty

UMAX VisionBook 14Wr Plus

Ext. sklad do 3 dní

UMAX VisionBook 14Wr Plus

259,90 €

PC

UMAX VisionBook 14WRx Turquoise

Ext. sklad do 3 dní

UMAX VisionBook 14WRx Turquoise

259,90 €

PC

UMAX VisionBook 14Wj

Ext. sklad do 3 dní

UMAX VisionBook 14Wj

288,90 €

PC

UMAX VisionBook 14WRx Gray

Ext. sklad do 3 dní

UMAX VisionBook 14WRx Gray

259,90 €

PC

UMAX VisionBook N14G Plus Hu

Ext. sklad do 3 dní

UMAX VisionBook N14G Plus Hu

277,90 €

PC

UMAX VisionBook N14R

Ext. sklad do 3 dní

UMAX VisionBook N14R

239,90 €

PC